Polecamy
ZAPYTANIE OFERTOWE
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE dotyczącego przetwarzania danych osobowych informujemy, że informacje znajdują się w zaktualizowanym regulaminie oraz w zakładce, dotyczącej polityki prywatności.
wydawnictwo
bajkopisarze.pl
Czym różnimy się od innych?
Udostępniamy autorski program do pisania, ilustrowania i publikowania swojej twórczości.
Kliknij NAPISZ w pasku menu i do dzieła! Potrzebujesz pomocy kliknij jak to działa.
Pisz i ilustruj swoją książkę własnymi obrazkami lub zdjęciami. Możesz korzystać także z naszych elementów ilustracyjnych.
Zaprojektuj okładkę, zleć wydruk i publikuj w sieci swoją twórczość.
Nad czym pracujemy?
Użytkownicy naszej aplikacji wspaniale radzą sobie z samodzielną personalizacją. Szczególną popularnością cieszą się książki - prezenty na Chrzest. To nie jest trudne. Sprawdź!
Dla tych, którzy wolą zlecić nam wykonanie książki np. z okazji Chrztu dziecka, polecamy złożenie zamówienia. Szybciutko wykonamy i wyślemy:) Szczególnie polecamy wersję wykonaną w całości na tekturze.
Nasze książki drukujemy na tekturze i na papierze. Te na papierze mogą mieć miękką lub twardą okładkę. Jeśli ktoś sobie zażyczy, na twardą okładkę przygotujemy odpowiednią naklejkę.
Warsztaty dla szkół, domów kultury i bibliotek - Książka od kuchni - wczoraj, dziś i jutro
Od 2011 roku przeprowadziliśmy ponad 50 warsztatów o książce. Wzięło w nich udział prawie 800 dzieci w wieku 6-12 lat z Krakowa i okolic.
Jeżeli chcecie Państwo, aby i Wasze dzieci poznały, sposoby ilustrowania, pisania i projektowania, historię książki oraz jej przyszłość skontaktujcie się z nami:
Agnieszka Przybyło 512 446 414
Katarzyna Herniczek 691 712 171
lub
redakcja@bajkopisarze.pl, a szczegółowy opis warsztatów znajdziesz, gdy klikniesz "więcej"
Czy można stworzyć książkę patchworkową?
Czy książka zawsze miała taką formę jak ta, którą znamy? Co wspólnego z książką ma zwój, woskowa tabliczka lub klocek drewna? Czy wersja elektroniczna to taka sama książka, czy też zupełnie inna? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas warsztatów poświęconych książce. Sprawdzaliśmy, czy to prawda, że papier jest najlepszym materiałem, na którym warto zapisać zapierającą dech w piersiach awanturniczą przygodę lub własne wiersze.
Aby wczuć się w przemiany, jakim podlegała książka uczestnicy tworzyli z różnych materiałów książkę patchworkową.
Zobacz fotorelację
prowadzenie: Agnieszka Boroń-Przybyło, Katarzyna Filipek-Herniczek
luty 2014
Warsztaty edytorskie - SP 31, Kraków
Z czego składa się książka? Czy każda wygląda identycznie? Jak możemy je pogrupować?
Na te inne pytania udzielały odpowiedzi dzieci podczas warsztatów edytorskich. A następnie wspólnie stworzyły własną książkę. Samodzielnie wykleiły twardą okładkę wybraną wyklejką. Każdy przygotował własny tekst i ilustrację, a następnie wszystko porządnie skleiliśmy. I tak powstały Dzieła zebrane klasy III a.
prowadzenie: Katarzyna Filipek-Herniczek
czerwiec 2013
Dobre postanowienia - spotkanie autorskie
W atmosferze bardzo już świątecznej odbyło się w krakowskim przedszkolu samorządowym nr 9 spotkanie autorskie. Katarzyna Filipek-Herniczek przeczytała dzieciakom bardzo przedświąteczną opowieść Dobre postanowienia. Potem dzieci dyskutowały, co w Adwencie jest najważniejsze i na co tak właściwie czekamy.
prowadzenie: Katarzyna Filipek-Herniczek
grudzień 2012
Przedświąteczne spotkanie autorskie i warsztaty edytorskie
Wielka sala gimnastyczna i wiele zaciekawionych twarzy. Spotkanie podzieliliśmy na dwie części.
W pierwszej autorka odczytała swoje opowiadanie "Dobre postanowienia", potem podyskutowaliśmy na temat adwentu, prezentów i Świąt Bożego Narodzenia. Było emocjonująco!
W przerwie między częścią pierwszą, a drugą dzieci zbierały autografy na czytanej książce oraz na książeczkach o Myszce Melanii. Dobrze, że atrament się nie skończył:)
Oglądnij zdjęcia
prowadzenie: Agnieszka Boroń-Przybyło, Katarzyna Filipek-Herniczek
grudzień 2012
Książka ma swoje tajemnice… warsztaty podczas Dni Wilanowa
Ile potrzeba czasu, by powstała opowieść zapierająca dech w piersiach, śmieszna lub pouczająca? Kto za tym stoi? Czy tylko autor? Może ilustrator? A może ktoś jeszcze...
Na bajkopisarskich warsztatach projektowaliśmy własne książki. Mogliśmy pisać, ilustrować, składać. Słowem: tworzyć.
Rezultaty możecie zobaczyć
w GALERII ZDJĘĆ
prowadzenie: Maria Leszczyńska, Barbara Szczerba
maj 2012
Flora i fauna Małopolski - warsztaty plastyczne na Targach Książki dla Dzieci
Ukwieciliśmy stoisko Cafe Szafe wiosennymi kwiatami Małopolski
w trakcie warsztatów plastycznych. Zakwitły krokusy, kaczeńce, niezapominajki, róże i dzwonki rysowane i wyklejane z kolorowych papierów i bibuł. Stworzyliśmy także najdłuższego zaskrońca i najbardziej zielone jaszczurki.
Materiały na warsztaty dostarczyły sklepy plastyczno-papiernicze graArt w Krakowie (ul. Batorego 4 oraz ul. Szlak 47),a najlepsze prace trafiły
do galerii ilustracji w portalu bajkopisarze.pl.
więcej o Targach
czerwiec 2012
Książka z klocków - Bajkopisarze.pl na jesiennych Targach Książki w Krakowie
Czy książkę można zbudować jak wieżę z klocków? Oczywiście!
Dostarczyliśmy specjalne klocki-moduły, dzięki którym dzieci tworzyły własną książkę. Mile sobie gawędząc o tym, jak powstają książki, dzieci pracowicie łączyły, zszywały i kleiły. Na koniec wyszła nam... książka w twardej oprawie. Jeszcze tylko trochę kolorów na okładkę i kilka ilustracji do środka i gotowe.
Hmm... rośnie nam nowe pokolenie wydawców!!!
październik 2011
Książka od kuchni - wczoraj, dziś i jutro - projekt zakończony i co dalej?
W trakcie warsztatów o książce w ramach projektu Seniorzy w akcji w Space Gallery prawie 400 dzieci zapoznało się z historią i procesem powstawania książki, od czasów najdawniejszych aż po współczesne. Same tworzyły teksty, ilustracje, projekty i opracowania graficzne. Seniorzy przynieśli pamiątki z czasów swojej pracy zawodowej i te stare ozalidy, czcionki drukarskie czy też arkusze drukarskie były fantastycznym punktem wyjścia do dyskusji z dzieciakami.
Takie warsztaty możemy powtórzyć! (kontakt: redakcja@bajkopisarze.pl, tel. 512 446 446)
RELACJA portalu Czas Dzieci.
Książki powstałe na warsztatach ilustracyjnych 5 marca 2011 roku
Książki zawierają ilustracje-kolaże, przygotowane przez studentów Uniwersytetu Dzieci, pod okiem ilustratorki Anny Kaszuby-Dębskiej w trakcie warsztatów zorganizowanych przez Bajkopisarze.pl w Space Gallery w Krakowie:
księga pierwsza
księga druga
księga trzecia
Książki powstałe na warsztatach ilustracyjnych 26 lutego 2011 roku
Książki zawierają ilustracje-kolaże, przygotowane przez studentów Uniwersytetu Dzieci, pod okiem ilustratorki Anny Kaszuby-Dębskiej w trakcie warsztatów zorganizowanych przez Bajkopisarze.pl w Space Gallery w Krakowie.
księga pierwsza
księga druga
księga trzecia
Projekt graficzny – kiedy książka jest nie tylko ładna, ale i łatwa w użyciu?
Zbadaliśmy konstrukcję książki. W tekście tropiliśmy różne rodzaje czcionek oraz typy składu. Eksperymentowaliśmy z grubością papieru, kolorem i jego fakturą. Próbowaliśmy też sił jako projektanci.
Stworzyliśmy z różnorodnych fragmentów: tekstu, obrazków i innych elementów graficznych własny projekt książki.
Papier na warsztaty otrzymaliśmy dzięki uprzejmości firmy ARCTIC PAPER. Dziękujemy!
prowadzenie: dr Ewa Herniczek ASP Kraków oraz Ewa Kolasińska
Miejsce: Fundacja ART&SPACE, ul. św. Marka 7, Kraków
maj 2011
Tekst i autor – kto jest ważniejszy i gdzie mieszka twórcza wena? (dla dzieci starszych, od III klasy)
Poznawaliśmy i rozróżnialiśmy różne gatunki literackie, takie jak: opowiadanie, fraszka, wiersz, bajka, satyra. Zastanawialiśmy się, jak dzisiaj pisze się książki, a jak Astrid Lindgren. Dlaczego tę samą bajkę o Czerwonym Kapturku znamy w wielu różnych wersjach.
Szukaliśmy twórczej weny, dobierać właściwe słowa, tworzyć przemyślane zdania. W rezultacie powstały autorskie dzieła, a najlepsze z nich dołączyły do wystawy.
prowadzenie: Katarzyna Filipek-Herniczek, Wydawnictwo Bajkopisarze.pl
Miejsce: Space Gallery, ul. św. Marka 7, Kraków
kwiecień 2011
Ilustracje – czyli czy to, co się podoba jest piękne?
Po co w książce jest ilustracja? Czy tylko po to, by książka była kolorowa? Jak powstawały ilustracje i czy da się je sklasyfikować? Dlaczego nie wszystkim podoba się to samo. Na te i wiele innych pytań odpowiadaliśmy na warsztatach dotyczących ilustracji. W krainę historii, estetyki wprowadziła nas dr Ewa Herniczek, wykładowca ASP.
Ulubione ilustracje swojego dzieciństwa wspominali Seniorzy.
Na koniec wykonaliśmy wspólnie z dziećmi niecodzienną książkę bez słów, ale za to z historią według pomysłu i z rysunkami Anny Kaszuby-Dębskiej - znanej ilustratorki m.in. przewodników dla dzieci oraz "Wierszownika z podróży".
Zobacz fotorelacje
Książka – skąd się wzięła i dokąd zmierza?
We wnętrzach Galerii Sztuki Dawnej i Współczesnej Space Gallery opowiadaliśmy, czym cechowała się książka dawna, i co różni ją od dzisiejszej. Zastanawialiśmy się, jak może wyglądać ona za 100 lat. Wykonaliśmy też futurystyczne projekty na wystawę w Galerii.
Poznaliśmy książki pisane ręcznie (na zdjęciach), pierwsze drukowane i ebooki. Niektóre będzie można dotknąć, zobaczyć, posłuchać, może nawet kliknąć.
Dzięki uprzejmości firmy Libranova, zobaczyliśmy, jak wygląda i działa czytnik e-książek.
Moderacja: Katarzyna Filipek-Herniczek, Bajkopisarze.pl
jesień-zima 2010/2011
Warsztaty dla dzieci z udziałem seniorów. Książka od kuchni – wczoraj, dziś i jutro
Można śmiało stwierdzić, że pierwsze warsztaty z cyklu dotyczące historii książki odniosły sukces.
W warsztatach pt: Książka - skąd się wzięła i dokąd zmierza?" wzięło udział prawie 150 dzieci! Wprowadzenie w historię książki przygotowało wydawnictwo Bajkopisarze.pl, a z historią jej ostatnich 20-30 lat, dzieci zapoznały się dzięki byłym pracownikom, krakowskich wydawnictw oraz drukarń, w ramach projektu dofinansowanego ze środków konkursu "Seniorzy w akcji" Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę".
jesień-zima 2010/2011
Najdłuższa książka podróżnicza.
Pod czujnym okiem Ani Kaszuby-Dębskiej oraz bajkopisarze.pl dzieci na Targach Książki w Krakowie wykonywały niecodzienną książkę bez słów, ale za to z historią. Każda ilustracja to wizyta w miejscu prawdziwym lub istniejącym tylko w wyobraźni dziecka. Połączone wspólnym bohaterem oraz taśmą klejącą ilustracje tworzą najdłuższą książkę podróżniczą świata.
Info także znajdziesz w Cafe Szafe
Honor i poświęcenie. Czego możemy się nauczyć od patriotów z okresu I wojny światowej.
W 100-lecie I wojny światowej zaprasiliśmy do twórczej debaty o patriotyzmie.
Konkurs polegał na wybraniu jednej z postaci historycznych z okresu I wojny światowej i ciekawym uzasadnieniu swojego wyboru.
Otrzymaliśmy ciekawe prace, a o jego rozwiązaniu można przeczytać w podsumowaniu
Facebookowy konkurs na opis miejscowości
Zadanie konkursowe polegało na opisaniu w naszej Emurielowej konwencji wybranej przez autorów miejscowości. Mogła być to dowolnie wybrana miejscowość.
Wakacyjną bajkopisarską torbę otrzymała pani Kazimiera Woźniak. A (tutaj można znaleźć nagrodzony opis.
Gratulujemy raz jeszcze!
lipiec 2013
Świat dzieciństwa - wspólny konkurs bajkopisarze.pl i księgarni www.matras.pl
Chcieliśmy przypomnieć, sobie i innym, jak to jest być dzieckiem. Beztrosko grzebać w błocie i gromadzić skarby, robić fikołki na trzepaku, grać w szajbę, wyścig pokoju...
Konkurs zorganizowaliśmy z księgarnią Matras. Nagród było wiele, a wśród nich weekend dla całej rodziny oraz książkowe wydanie pracy konkursowej, przygotowane przez nas.
Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie Matrasa.
maj 2012
Małopolski konkurs literacki Cafe Szafe
Konkurs ogłoszony w ramach XI Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” oraz z okazji publikacji książki „Kierpce wianki obwarzanki, czyli wędrówki po Małopolsce” autorstwa Anny Kaszuby-Dębskiej i Łukasza Dębskiego (wyd. WAB oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego).
Zadanie konkursowe polegało na napisaniu dwuzwrotkowego wiersza-zagadki dotyczącego Małopolski. Wiersz musiał zawierać element przybliżający opisywane miasto, miejsce lub zabytki znajdujące się w regionie. Jednocześnie musiał być zagadką.
kwiecień 2012
Moja opowieść - przeczytaj nagrodzone opowiadania
Nagroda główna: Kasia Perkosz za zgrabne połączenie świata realnego z wirtualnym oraz za udowodnienie tezy, że pisanie może być prawdziwą przygodą.
Karolina Duszka – za przewrotną opowieść z otwartym zakończeniem
Paulina Kuśka – za obraz bohaterki dzielnie walczącej u boku bohatera czytanej przez siebie książki
Magdalena Starkowska – za pomysł drzwi do wspomnień
Aleksandra Filipek – za wyjątkowo barwny opis krainy Tysali
Adela Bukowy – za zabawną historię z Panem Kleksem w tle
Sławomir Sitek - za niesamowitą wizję kosmicznego wirtualnego świata
październik 2011
Wakacyjna opowieść
Konkurs na wakacyjna opowieść został rozstrzygnięty. Po niedługich rozmyślaniach (bo niestety bajek nie napłynęło zbyt wiele) jury postanowiło NIE przyznawać nagrody głównej. Nagrody pocieszenia (książki wydawnictwa Pascal) otrzymują Autorzy bajek "Kuferek wakacyjnych wspomnień" oraz "Wakacji Rózi".
Mamy nadzieję, że następne wakacje przyniosą więcej ciekawych opowieści.
Wszystkie opowieści nadesłane na konkurs znaleźć można w kategorii wakacyjny konkurs
wakacje 2011
Bardzo majowy konkurs
Maj nie przywitał nas piękną pogodą. Na szczęście mamy w zanadrzu coś na pocieszenie. Niniejszym ogłaszamy wyniki konkursu:
- nagrodę główną, czyli oryginalny album z opowiadaniem, stronami do personalizacji otrzymuje pani Elżbieta z miejscowości Pilec.
- pudełka na skarby otrzymują pani Kamila z Wieliczki oraz pan Roland z Miłkowa
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. Nagrody prześlemy pocztą.
Uczestnikom naszego konkursu, życzymy pięknej majowej pogody i dobrego humoru.
maj 2011
Do czego NIE służy młotek i inne przedmioty codziennego użytku
Szacowne Jury zdecydowało, że najlepiej NIEużyteczność przedmiotów codziennego użytku udowodnili:
Danuta Miszczak za Krzesło nie służy do... oraz Agnieszka Bochniarz Młotek nie służy do...
Wszystkie NIEużyteczne porady można przeczytać tutaj
Wytrwałym uczestnikom wszystkich doświadczeń gratulujemy!
Moja najpiękniejsza choinka
Zwycięzca: Izabela Knera z synami Dominikiem i Nikodemkiem
Co prawda nie jest pachnąca, ale jest kolorowa i wesoła. Ma także swoją własną historię, powstała na podstawie ilustracji do wiersza pt. "Choinka" Ludwika Jerzego Kerna z książki "Opowiadania wigilijne polskich pisarzy". Fragment tego wiersza jest częścią choinki.
Zawiśnie w świątecznej galerii prac Dominika, który ma 3 latka i dzielnie pomagał swojej mamie. Zostanie także bajkopisarską kartką świąteczną.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!
Dobre postanowienia
Zwycięzcy: Lidia Ciopała, Michał Piotrowicz, Beata Wilczyńska
Na pewno każdy, chociaż raz w życiu, coś postanowił. O postanowieniach często przypominamy sobie z okazji Świąt czy Nowego Roku. Nasz portal postanowił (nota bene) wszystkim o tych dobrych postanowieniach przypomnieć. W odpowiedzi na ogłoszony przez nas konkurs, spłynęły do naszej redakcji różnorakie postanowienia. Bardzo codzienne i niecodzienne.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy! Życzymy również wytrwałości, wszak słowo dane samemu sobie ma wielką moc.
Aplikacja do personalizowania szablonów książek oraz innych publikacji online
Projekt dofinansowany w ramach poddziałania 2.3.5. Design dla przedsiębiorców Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020
Ekokonkurs, czyli Lenka i Kuba na tropie
Zamykamy zgłoszenia do projektu. Potwierdzamy mailowo udział przedszkoli i szkół. Lista
W międzyczasie do naszych sponsorów dołączyli Arctic Paper, który funduje papier na książkę oraz Bard, który ufundował nagrodę-grę planszową (taką jak w opowiadaniu)
Przedszkolak, zabawa, nauka i... COŚ - personalizowane książki dla przedszkoli
Cena 80 zł za pojedynczy egzemplarz przy zamówieniu min. 10 sztuk. Dla większych grup indywidualne oferty! Zamów teraz
Śmieciopotworowe galerie
Czas zdać relację. Ogromnie się cieszymy, że nasze potworowe książki spotkały się z takim zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że dzieciaki wykorzystają na co dzień rady Potwora Śmieciotwora.
A oto, jak pracowały dzieci w różnych zakątkach Małopolski:)
Potwór śmieciotwór radzi. Edukacja ekologiczna dla dzieci z klas 0-3 w Małopolsce.
Cel
Projekt ma na celu podniesienie wiedzy i świadomości, dotyczącej ochrony środowiska, segregacji opakowań oraz dbania o własne otoczenie.
Plan
Z kamienia i historii. Konkurs na eprzewodniki o zamkach Małopolski.
Patronat Honorowy Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego
KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!
Lista nagrodzonych eprzewodników:
O Zamku Żup Krakowskich opowiada Klaudia i jej rycerska gwardia
Dwór Obronny w Szymbarku
Zamki jak z bajki, czyli o zamkach Małopolski
Zamek Pieskowa Skała
Bajka o Smoku Wawelskim
Księżniczka Wiktoria i Rycerz Jakub
Niedzica Dawniej i Dziś
Po prostu o zamkach w Małopolsce
Zamki Małopolski
Biała Dama na Zamku w Korzkwi
Królewna Antonia
Nasze Królewskie Niepołomice
Jury postanowiło uhonorować specjalnym wyróżnieniem panią Kazimierę za entuzjazm w tworzeniu aż 12 eprzewodników. Dzięki temu sportretowała 12 zamków Małopolski.
Wszystkich autorów wraz z nauczycielami oraz rodzicami zapraszamy n ana uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu na eprzewodniki po zamkach Małopolski, która odbędzie się w dniu 23 października 2015 r. o godzinie 11.30 na stoisku A53 (Klubokawiarni Cafe Szafe) na Targach Książki w Krakowie.
Wszystkie eprzewodniki można oglądać w GALERII.
LUBIMY wyzwania i książki - oferta dla firm i agencji reklamowych
Codziennie przygotowujemy i wydajemy personalizowane książki dla Klientów. Opracowujemy szablony opowiadań, wstawiamy ilustracje, składamy wzory, z których nasi Klienci wybierają odpowiedni na daną okazję. Zamówioną książkę drukujemy, wklejamy w twarde okładki, pakujemy i wysyłamy.
To praca, która sprawia nam duuużo radości i satysfakcji.
Pociągają nas działania niecodzienne, takie które wymagają indywidualnego podejścia do tematu, a których rezultatem jest specjalna, jedyna w swoim rodzaju książka, bajka, komiks, itp.
Personalizacja – nowy sposób na prezent
Wyobraź sobie, że nosisz się z zamiarem zakupienia wyjątkowego prezentu. Idziesz do sklepu, a sprzedawca oferuje dwa rodzaje upominków. Pierwszy, to gotowy produkt, którym zostanie obdarowanych co najmniej 1000 innych osób. Drugi, to wzór, według którego tworzysz własny prezent nadając mu indywidualne cechy. Możesz np. umieszczać zdjęcia obdarowanego, personalizować tekst. Dzięki temu z Twoją pomocą powstanie prezent jedyny w swoim rodzaju. Brakuje Ci czasu? Sklepy mają dla Ciebie rozwiązanie: zlecasz personalizację według Twoich wskazówek. Idealny sklep?
Wywiad z Ewą Poklewską-Koziełło
Czas wcale nie płynie zawsze tak samo ‒ wywiad z Ewą Poklewską-Koziełło o książce „Kot czarodziej, czyli jak zdobyć urodzinową świeczkę”
Zilustrowała Pani opowiadanie, które, po personalizacji tekstu i ilustracji, ma stać się prezentem urodzinowym dla kilkuletniego Jubilata lub Jubilatki. W jaki sposób ilustruje się takie książki?
Przykry z początku obowiązek ćwiczy charakter - Wanda Gertz
Nie wiemy dokładnie, ile dziewcząt i kobiet walczyło w charakterze żołnierza podczas I wojny światowej. Większość historii żołnierek nie została w żaden sposób spisana, ale opowieść o jednej z nich napisała ona sama; we wspomnieniach.
„Domagamy się, aby szkoła budziła zainteresowanie i zamiłowanie do nauki” - Jadwiga Dziubińska
Czasami dorosłe życie jest odzwierciedleniem naszych dziecięcych zabaw. Młodziutka Jadwiga bawiła się w szkołę z koleżankami i kolegami z podwórka, organizując dla nich kursy nauczania początkowego. Jakże niedaleko od tej roli znalazła się Jadwiga w swoim dorosłym życiu.
„Polegli abyśmy żyli wolni” - Jurek Bitschan
Wyobrażacie sobie, że Wasza Szkoła, Wasze Miasto, Wasza Ojczyzna zostaje zaatakowana? Że musicie decydować czy zostać w domu, uciekać czy zgłosić się do obrony? Dzisiaj, na szczęście, znacznie rzadziej świat stawia przed nami takie wyzwania, chociaż należy pamiętać, że są kraje, w których dzieci walczą i dzieci giną.
Honor i poświęcenie. Rozwiązanie konkursu
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Nadesłane prace są ciekawe zarówno pod kątem treści, jak i ze względu na formę. Otrzymaliśmy listy, karty z pamiętnika, wspaniałe opowiadania i eseje.
Czas zatem na podsumowanie.
Jury postanowiło przyznać 3 równorzędne nagrody:
- Julia Kania, Oliwia Szczurek oraz Weronika Zlezarczyk, kl. V, SP im. Wyspiańskiego w Borzęcie,przeczytaj
- Julia Batko, Zuzanna Kaleta oraz Justyna Zlezarczyk, kl. V, SP im. Wyspiańskiego w Borzęcie,przeczytaj
- Kamil Kłos, Gimnazjum nr 1 w Ryglicach, przeczytaj
oraz wyróżnienia dla Julii Łąkas, Antoniego Sibilii, Oskara Kurzańskiego, Kamila Dzieży, Julii Sroki, Oliwii Bogusz, Piotra Bartos, Ewy Woźniak, Juliusza Mietelskiego.
Dziękujemy również Nauczycielom za przeprowadzenie lekcji o patriotyzmie na podstawie naszego scenariusza oraz za zmotywowanie młodzieży do udziału w konkursie.
Serdecznie gratulujemy!
Produkty personalizowane – moda czy pomysł na niepowtarzalny prezent?
Produkty personalizowane na dobre zagościły w naszych domach. Chyba każdy z nas ma w domu coś niepowtarzalnego z dedykacją, napisem, grawerem. Chociażby pamiątkowy kubek z ważną datą czy imieniem, kalendarz ze zdjęciami najbliższych, bransoletkę z imienną zawieszką, maskotkę z wyhaftowanym imieniem czy też książkę, której bohaterem jest nasze dziecko a jego zdjęcia zostały wkomponowane w ilustracje.
Jak pomóc dzieciom w przygotowaniu do Świąt
Jak wytłumaczyć dzieciom, że święta Bożego Narodzenia nie są tylko (!) po to, aby otrzymać górę prezentów? Jak przekonać dzieci, że warto pomóc zapracowanym rodzicom w przygotowaniach do Świąt, szczególnie w adwencie? Jak utwierdzić w przekonaniu, że warto każdego dnia podejmować wysiłek, aby stawać się lepszym i uważnym człowiekiem, choć jest się tylko, a może aż dzieckiem?
designed by kwadrat.pl
edytor książek: nibynic.com
Melania w wersji mobilnej powstała dzięki: bajki polskie